Aktualności

Niedziela, 20.11.2016

W dn. 19.11 odbyły się uroczyste obchody 45-lecia DA „Przystań”. Spotkanie zaczęło się od uroczystej Mszy Św., następnie druga część obchodów odbyła się w auli parafialnej. Podczas drugiej części obchodów przedstawiona została prezentacja multimedialna o historii i współczesności DA oraz spotkanie towarzyskie i poczęstunek. Dziękujemy za obecność Duszpasterzom, którzy sprawowali opiekę nad naszą Wspólnotą oraz przybyłym byłym członkom i pozostałym naszym gościom.

Sobota, 19.11.2016

W dn. 18.11 w kościele pw. NMP Różańcowej odbyło się Czuwanie Modlitewne, które stanowiło przygotowanie do jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Czuwanie stanowiło jedną z części obchodów 45-lecia DA „Przystań”. Hasłem tego nabożeństwa były słowa Ojca Świętego Franciszka wypowiedziane podczas czuwania w trakcie Światowych Dni Młodzieży - „Zmień kanapę na buty wyczynowe”.

Poniedziałek, 08.02.2016

W dniu 7 lutego podczas spotkania naszego Duszpasterstwa Akademickiego obejrzeliśmy film pt. „Czy naprawdę wierzysz ?”, twórców filmu pt. „Bóg nie umarł” (kliknij na plakat, aby przejść do opisu filmu z serwisu www.filmweb.pl).

Poniedziałek, 25.01.2016

W dniu 25 stycznia w kościele parafii pw. NMP Różańcowej
w Pabianicach odbyła się konferencja „Wierni do końca”
o prześladowaniu chrześcijan. Poprowadził ją ks. Rafał Cyfka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie (Kirche in Not).

Poniedziałek, 14.12.2015

W dniu 13 grudnia podczas spotkania DA „Przystań” odbyły się warsztaty medialne. Poprowadzili je studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Maciej i Karolina Piechowie.

Poniedziałek, 07.12.2015

W dniu 6 grudnia odbyło się spotkanie z podróżnikiem Robertem Lewerą. Temat spotkania to „West Coast Story”. Nasz gość opowiedział o podróży na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jaką odbył w 2008 roku. Spośród miejsc jakie zwiedził można wymienić:
- Park Narodowy Wielkiego Kanionu;
- Park Narodowy Bryce Canyon;
- Park Narodowy Capitol Reef;
- Park Narodowy Zion;
- Park Narodowy Doliny Śmierci;
- Park Narodowy Sekwoi;
- Park Narodowy Yosemite.

Poniedziałek, 30.11.2015

W dniu 29 listopada podczas spotkania naszego Duszpasterstwa Akademickiego obejrzeliśmy film dokumentalny pt. „The Human Experience” (kliknij na plakat, aby przejść do opisu filmu z serwisu www.filmweb.pl).

Poniedziałek, 23.11.2015

Tematem spotkania DA „Przystań”, jakie odbyło się w dniu 22 listopada było „Podejmowanie decyzji zawodowych poprzez poznawanie samego siebie. Wpływ postaw rodzicielskich na podejmowane decyzje zawodowe. Skutki mobbingu w pracy – początek depresji”. Podczas spotkania wykład poprowadził Przemysław Bakus, który jest doświadczonym pedagogiem i terapeutą oraz wspólnie odbyliśmy dyskusję.

Poniedziałek, 16.11.2015

W dniu 15 listopada odbyło się spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Przystań”, którego gościem był ks. Robert Iskrzycki CM. Tematem spotkania były „Rozmowy
o chrześcijaństwie na Wschodzie”. Ks. Robert Iskrzycki przez 20 lat pracował w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tym jak wyglądają relacje między katolikami a prawosławnymi, jakimi wartościami kierują się tamtejsi chrześcijanie oraz jak wygląda życie i kultura ludzi żyjących na Wschodzie Europy.

Niedziela, 12.10.2014

W dniach 7.10-12.10 odbyły się REKOLEKCJE NA DOBRY POCZĄTEK ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015, których hasło brzmiało: „Chodźcie, posilcie się”.

Na zakończenie rekolekcji w łódzkiej Katedrze odbyła się inauguracja roku akademickiego. Mszy św. przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. abianice reprezentowało nasze DA Przystań wraz z opiekunem ks. Damianem Wyżkiewiczem CM. Jak co roku obstawialiśmy liturgię. Dziękuję Mateusz Świercz służył jako krucyferariusz i lektor.

Niedziela, 28.09.2014

W dniu 28 września odbyło się pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Przystań w roku akademickim 2014/2015.

Sobota, 22.03.2014

W dniu 21 marca w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyło się szóste spotkanie drugiej edycji Dialogu Młodych
o Wierze. Tematem spotkania było „Młodzież pabianicka
w drodze do Krakowa 2016″. W tym miesiącu gośćmi były młode osoby, które uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 roku. Goście wygłosili swoje świadectwa, pokazali filmiki i zdjęcia,
a także zachęcili do bycia wolontariuszem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Tradycyjnie oprawę muzyczną zapewnił zespół Cantate Domino.

Sobota, 01.02.2014

W piątek 31 stycznia 2014 r. na Ogólnopolskim Spotkaniu Duszpasterzy Akademickich we Wrocławiu została przyjęta inicjatywa zorganizowania w tym roku mistrzostw Polski DA
w Pabianicach.
Prezentujemy filmik, który jest obecny na YouTubie, promujący Pabianice, DA Przystań
i II Halowe Mistrzostwa Polski DA.


Sobota, 18.01.2014

W dniu 17 stycznia w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyło się czwarte spotkanie drugiej edycji Dialogu Młodych o Wierze. W tym miesiącu gościem specjalnym był Szymon Hołownia – dziennikarz i publicysta, który napisał wiele książek, jest felietonistą w „Rzeczpospolitej”, współprowadzącym telewizyjnego talent-show „Mam talent” i założycielem portalu internetowego Stacja 7. W latach 2007-2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. Gość wygłosił konferencję na temat: „24 godziny chrześcijaństwa na świecie”, a następnie odpowiedział na pytania zadawane podczas spotkania oraz przysłane za pośrednictwem internetu. Podczas spotkania była możliwość zakupienia książek oraz otrzymania autografu i dedykacji od Szymona Hołowni. Tradycyjnie oprawę muzyczną zapewnił zespół Cantate Domino.

Poniedziałek, 30.12.2013

W niedzielę (29 grudnia) odbyły się trzecie zajęcia kursu tańca towarzyskiego. Pod czujnym okiem zawodowej pary tanecznej Marty i Piotra Włodarczyków ćwiczyliśmy układy tańca disco-samba i rock.

Poniedziałek, 23.12.2013

W niedzielę (22 grudnia) odbyło się spotkanie opłatkowe DA Przystań. Gościliśmy proboszcza parafii ks. Józefa Kapiasa CM oraz niespodziewanie Św. Mikołaja, który obdarował nas prezentami. Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia, zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej, a po niej wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. 

Czwartek, 19.12.2013

W dniach 15-18 grudnia w kościele pw. NMP Różańcowej odbyły się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadził ks. Krzysztof Dura.

Niedziela, 15.12.2013

W ramach dzisiejszego spotkania DA Przystań ks. Andrzej Stepańczuk CM, który wiele lat spędził na posłudze misjonarskiej w Tajwanie, poprowadził spotkanie modlitewne.

Poniedziałek, 09.12.2013

W niedzielę (8 grudnia) odbyły się drugie zajęcia kursu tańca towarzyskiego. Pod czujnym okiem zawodowej pary tanecznej Marty i Piotra Włodarczyków ćwiczyliśmy układy tańca disco-samba.

Następne zajęcia odbędą się 29 grudnia od godziny 19.15 w auli parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach.

Poniedziałek, 02.12.2013

W niedzielę (1 grudnia) odbyły się pierwsze zajęcia kursu tańca towarzyskiego. Pod czujnym okiem zawodowej pary tanecznej Marty i Piotra Włodarczyków ćwiczyliśmy układy bluesa i walca angielskiego.

Następne zajęcia odbędą się 8 i 21 grudnia od godziny 19.15 w auli parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach.

Kurs prowadzony jest przez zawodową parę taneczną, Martę i Piotra Włodarczyków, którzy prowadzą Szkołę Tańca ES-KADRA w Pabianicach. Największym osiągnięciem pary jest zdobycie tytułu Mistrzów Polski w Dziesięciu Tańcach w 2009 roku.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z pierwszych zajęć kursu tańca

Kliknij, aby przejść do strony internetowej Szkoły Tańca ES-KADRA

 

Niedziela, 24.11.2013

Dziś w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyły się pierwsze, po 11-letniej przerwie, Zaduszki Bluesowe. Wystąpili: BLUE HAZE, TIPSY DRIVERS oraz gościnnie Krystian Maliszewski (pabianicki Elvis). Spotkanie było połączone ze wspomnieniem znanych muzyków i duszpasterzy oraz recytacją wierszy przez Macieja Piecha.

 

Sobota, 23.11.2013

W piątek (22.11) w domu DA Przystań odbyło się pierwsze spotkanie robocze dotyczące

II Ogólnopolskich Halowych Mistrzostw Duszpasterstw Akademickich, które odbędą się

w Pabianicach w 2014 roku.

Poniedziałek, 18.11.2013

W niedzielę (17.11) w domu DA Przystań odbyło się spotkanie z Magdaleną i Tomaszem Grzegorzewskimi, którzy zajmują się od strony teoretycznej i praktycznej wychowaniem dzieci. Temat spotkania to: „Pierwszy rok razem, czyli o oczekiwaniu dziecka

i pielęgnowaniu niemowlęcia”.

Kliknij, aby przeczytać o działalności naszych gości 

 

 

Niedziela, 17.11.2013

W piątek (15.11) w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyło się drugie spotkanie drugiej edycji Dialogu Młodych o Wierze. W tym miesiącu gościem specjalnym był ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, twórca „Dialogów w Katedrze”. Wygłosił on konferencję na temat: „Ateizm urojony. Czy nauka musi być sprzeczna

z wiarą ?” i odpowiedział na pytania zgromadzonych w kościele wiernych oraz przysłane za pośrednictwem internetu. Tradycyjnie oprawę muzyczną przygotował zespół Cantate Domino.

Poniedziałek, 11.11.2013

I OGÓLNOPOLSKIE HALOWE MISTRZOSTWA DUSZPASTERSTW AKADEMICKICH W JAROSŁAWIU

W dniach od 8.11 do 11.11 odbyły się I Ogólnopolskie Halowe Mistrzostwa Duszpasterstw Akademickich w Jarosławiu. Reprezentacja DA Przystań wystąpiła w składzie: Adam Madaliński (kapitan), Adam Ditrich, Piotr Kraska, Rafał Lipczyński, Wojciech Otomański, Piotr Rzeźnik i Konrad Szczepanek. Opiekunem był ks. Damian Wyżkiewicz CM. Nasza reprezentacja zdobyła złoty medal w konkurencji piłki nożnej i srebrny w siatkówce. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Adam Ditrich (jedynie trzy wpuszczone bramki), a najwięcej bramek w naszej drużynie zdobył Piotr Kraska.

Podczas pobytu w Jarosławiu przeżyliśmy wiele wspaniałych, niezapomnianych chwil.

Wkrótce ukaże się obszerna relacja z mistrzostw.

SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

Członkowie DA Przystań (Rafał Lipczyński i Wojciech Otomański) oraz ks. Damian Wyżkiewicz CM wzięli udział w biegowej Sztafecie Niepodległości (z Dobronia do kościoła pw. św. Mateusza w Pabianicach), która została zorganizowana z okazji obchodów

95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę. Organizatorem biegu był Przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach.

Wtorek, 06.11.2013

Od dziś domek DA Przystań ma nowy wystrój. Zostały wstawione meble, jakie otrzymaliśmy od Państwa Dobroszków. Dziękujęmy !!!

Niedziela, 03.11.2013

Temat dzisiejszego spotkania DA Przystań to: „Co to jest dusza ?”.

Piątek, 01.11.2013

Obchodzimy dziś Dzień Wszystkich Świętych. Na cmentarzu komunalnym w Pabianicach odbyła się procesja.

Czwartek, 31.10.2013

NOC ŚWIĘTYCH

W kościele pw. św. Mateusza w Pabianicach odbyła się Noc Świętych. Młodzi Pabiniaczanie modlili się przy relikwiach św. Stanisława Kostki, bł. Karoliny Kózkówny, św. Moniki

i św. Maksymiliana Kolbe.

POGRZEB KS. MARKA LAMERA CM

W środę (30.10) na cmentarzu komunalnym w Pabianicach odbył się pogrzeb ks. Marka Lamera CM, który w ostatnich latach sprawował posługę kapłańską w parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach.

 

Poniedziałek, 28.10.2013

SPOTKANIE MODLITEWNE W DUCHU TAIZE

W niedzielę (27.10) w ramach cotygodniowego spotkania DA odbyło się spotkanie modlitewne w duchu Taize.

REKOLEKCJE DLA ZAKOCHANYCH

W dniach od 25.10 do 27.10 odbyły się Rekolekcje dla zakochanych w Bydgoszczy, które poprowadził ks. Adam Sejbuk CM. W rekolekcjach udział wzięli członkowie DA Przystań

i Młodzieży Misjonarskiej.

Poniedziałek, 21.10.2013

W niedzielę (20.10) o godzinie 19.00 w katedrze łódzkiej odbyła się inauguracja roku akademickiego. Mszy św. przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewskiego. Pabianice reprezentowało nasze DA Przystań wraz z opiekunem ks. Damianem Wyżkiewiczem CM. Wielką radość sprawiło nam to, że Rafał Lipczyński był poproszony do bycia lektorem w trakcie Mszy.

Sobota, 19.10.2013

W piątek (18.10) odbyło się pierwsze spotkanie drugiej edycji Dialogu Młodych o Wierze. Gościem specjalnym był ks. dr Waldemar Kulbat, redaktor naczelny Niedzieli Łódzkiej. Jest on duszpasterzem dziennikarzy archidiecezji łódzkiej. Wypowiada się na temat współczesnych problemów związanych z wiarą i życiem Kościoła. Gość wygłosił konferencję na temat: „Bóg, szatan i grzechy Kościoła”.

Piątek, 11.10.2013

W dniach od 8 do 11 października w kościele pw. NMP Różańcowej odbyły się Rekolekcje Akademickie. W każdym dniu Rekolekcji była Msza Św. z homilią, drogowskazy, Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz na zakończenie spotkanie przy herbacie i ciastku. Rekolekcjom towarzyszyli ks. Damian Wyżkiewicz CM i ks. Tomasz Dulski CM.

Kliknij, aby pobrać relację jako plik w formacie PDF 

Niedziela, 06.10.2013

W kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyły się uroczystości odpustu parafialnego, w tym uroczyste Msze Św., procesja oraz festyn.

 Kliknij, aby obejrzeć więcej zdjęć z uroczystości odpustu parafialnego.

Piątek, 20.09.2013

Dziś w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyło się Czuwanie Popielgrzymkowe. Najpierw była Msza św., potem Droga Światła z głębokimi rozważaniami i czuwanie. Modlitwom towarzyszyła schola z parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego.

Piątek, 30.08.2013

W dniach od 20 do 29 sierpnia odbyła się 545. Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę. W pielgrzymce wzięli udział duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Przystań Damian Wyżkiewicz oraz wielu  członków DA.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia z Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Czwartek, 04.07.2013

Dzisiaj odbyło się zakończenie roku akademickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Przystań”. W kaplicy księży misjonarzy została odprawiona Msza św. Następnie członkowie DA „Przystań” i zespołu Cantate Domino zasiedli do wspólnego grilla. Gościem specjalnym spotkania był nowy proboszcz parafii NMP Różańcowej w Pabianicach ks. Józef Kapias CM.

Poniedziałek, 01.07.2013

W niedzielę (30.06) na Mszy św. o godz. 12.30, ks. Józef Kapias CM – główny celebrans, uroczyście objął urząd proboszcza parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach. Koncelebransami byli: ustępujący proboszcz – ks. Jacek Gasiński CM oraz wikariusz parafii – ks. Stanisław Janowiak CM. W skład liturgii weszły m.in.: odczytanie przez ks. dziekana Ryszarda Olszewskiego dekretu nominacyjnego, wyznanie wiary przez nowego proboszcza oraz – w imieniu ks. Arcybiskupa Metropolity – wręczenie ks. Proboszczowi kluczy do kościoła. W imieniu parafian powitali ks. Proboszcza przedstawiciele Rady Parafialnej.

Poniedziałek, 24.06.2013

FINAŁ DIALOGÓW MŁODYCH O WIERZE

W dniu 23.06 (niedziela) w Bychlewie odbył się Finał Dialogów Młodych o Wierze. Został on zorganizowany w formie festynu rodzinnego, który rozpoczął się o godzinie 15.00,

a zakończył po godzinie 21.00. Gwiazdą wieczoru był zespół Love Story z wokalistką Magdaleną Frączek, która promowała swoją debiutancką solową płytę „Effatha”. Ponadto wystąpili: Kapela N., Małgorzata Zbicińska i Cantate Domino. Swoje świadectwo wygłosił Andrzej „Kogut” Sowa.

POŻEGNANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

Dotychczasowy proboszcz naszej parafii, ks. Jacek Gasiński CM, zakończył trzecią i ostatnią kadencję superiora Domu i proboszcza parafii NMP Różańcowej w Pabianicach. Decyzją przełożonych Zgromadzenia Księży Misjonarzy rozpocznie kolejny etap misjonarskiej służby w Krakowie. W dniu 23.06 (niedziela) na uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 dziękowano wspólnie Bogu za dar, jakim dla obu stron, było pasterzowanie w naszej parafii. Po Mszy św., w Domu Katolickim, parafianie mieli możliwość osobistego wyrażenia wdzięczności i przekazania życzeń odchodzącemu Księdzu Proboszczowi.

Sobota, 22.06.2013

W piątek (21.06.2013) odbyło się siódme (ostatnie przed okresem wakacyjnym) spotkanie Dialogu Młodych o Wierze w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach. Gościem specjalnym był o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych zakonników w Polsce. Znany jest ze swojego dobrego poczucia humoru

i świetnego kontaktu z młodzieżą. Jego konferencje przyciągają mnóstwo osób. Bardzo często występuje w telewizji, prowadząc różne programy katolickie. Ojciec Knabit wygłosił konferencję na temat „Sekrety mnichów, czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie”,

a następnie odpowiadał na pytania młodzieży.

Niedziela, 02.06.2013

Ks. Jakub Hiler, misjonarz św. Wincentego á Paulo pochodzący z Pabianic, odprawił dzisiaj w kościele parafii NMP Różańcowej w Pabianicach Mszę św. prymicyjną, po której wszystkim udzielił osobistego błogosławieństwa.

Czwartek, 30.05.2013

Obchodziliśmy dziś uroczystość Bożego Ciała. Procesja, która wyszła spod kościoła parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach, przeszła ulicami Zamkową, Konopnickiej, Skłodowskiej i kard. Wyszyńskiego. Procesji przewodniczył w tym roku ks. Proboszcz Jacek Gasiński, a rozważania przy kolejnych ołtarzach wygłaszali pozostali kapłani posługujący

w naszej parafii.

Niedziela, 26.05.2013

Neoprezbiter ks. Tomasz Dulski CM w uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 11.00, odprawił w kościele parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach swoją pierwszą Mszę św.

Ks. Tomasz Dulski prawie rok przebywał w naszej parafii na praktyce diakońskiej.

Niedziela, 19.05.2013

Na dzisiejszym spotkaniu modliliśmy się podczas adoracji w kaplicy w intencji dk. Tomka Dulskiego i dk. Jakuba Hillera oraz dziękując za majowe Dialogi Młodych i nagranie płyty zespołu Cantate Domino.

Sobota, 18.05.2013

W piątek (17.05.2013) odbyło się szóste spotkanie Dialogu Młodych o Wierze w kościele

pw. NMP Różańcowej w Pabianicach. Gościem specjalnym był ks. dr Marek Dziewiecki, który jest krajowym duszpasterzem powołań oraz doświadczonym pedagogiem

i psychologiem. Posiada świetny kontakt z młodymi osobami. Wygłosił konferencję na temat „Bóg, w którego wierzę: policjant czy przyjaciel?”, a następnie odpowiadał na pytania młodzieży.

Kliknij, aby obejrzeć galerię zdjęć ze spotkania. 

Niedziela, 12.05.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań rozmawialiśmy o św. Wincentym a Paulo. Dowiedzieliśmy się m.in.: dlaczego św. Wincentego nazywano tytanem pracy, czemu współcześni papieże uznają go za jednego z największych świętych, co ma wspólnego Sorbona, związki zawodowe kobiet i panda wspólnego z jego duchowością.

Poniedziałek, 06.05.2013

Na wczorajszym spotkaniu Duszpasterstwa odbyło się spotkanie z ewangelizatorami – Piotrem Zalewskim i Jackiem Zajkowskim. Ich wystąpienie, a zwłaszcza niezwykłe świadectwo zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Sobota, 04.05.2013

Z wielką radością informujemy, że pabianicka młodzież uczestnicząca w tym roku w XXIX Przeglądzie Piosenki Religijnej Vincentiana znakomicie się zaprezentowała.

Nasza młodzież zapewniła oprawę muzyczną podczas uroczystej Mszy św. w dniu 3 maja. Parafialna schola młodzieżowa Błogosławieni zdobyła trzecie miejsce, zespół Cantate Domino śpiewający na Dialogach Młodych otrzymał wyróżnienie. Dodatkowo uczennica

II LO wygrała główną nagrodę w loterii fantowej – gitarę klasyczną.

Więcej o Vincentianie możesz przeczytać tutaj

Niedziela, 28.04.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań ks. dr Waldemar Bartocha poprowadził drugą część wykładu na temat „O TYM, CZEGO JESZCZE NIE WIESZ NA TEMAT MSZY ŚWIĘTEJ”.

Niedziela, 21.04.2013

„O TYM, CZEGO JESZCZE NIE WIESZ NA TEMAT MSZY ŚWIĘTEJ”

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań ks. dr Waldemar Bartocha poprowadził wykład na temat „O TYM, CZEGO JESZCZE NIE WIESZ NA TEMAT MSZY ŚWIĘTEJ”. Ksiądz

dr Bartocha jest liturgistą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat liturgii Mszy Świętej. W dniu 28.04 odbędzie się druga część wykładu. Serdecznie zapraszamy !!!

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

W dniu 20 kwietnia w auli parafii NMP Różańcowej w Pabianicach odbyły się warsztaty dziennikarskie. Prowadził je ks. Konrad Jaworecki CM – duszpasterz akademicki z parafii św. Krzyża w Warszawie.

Sobota, 20.04.2013

AUDYCJA „CZAS WZRASTANIA”

W dniu 19 kwietnia 2013 na falach Radia Maryja była nadawana audycja z Pabianic

z udziałem młodzieży. Tematem audycji było:

„Pogranicze – miejsce spotkania – sztuka i wiara. Rozmowa na temat kanałów przenikania Ewangelii, którą Bóg wszczepił w człowieka”

Audycję poprowadzili o. Marcin Krupa CSsR, ks. Konrad Jaworecki CM (duszpasterz akademicki ze św. Krzyża w Warszawie) i s. Joanna Nowińska SM (biblistka z Krakowa, znawczyni pism janowych).

Podczas audycji wystąpił zespół Cantate Domino.

DIALOGI MŁODYCH O WIERZE

W piątek (19.04.2013) odbyło się piąte spotkanie Dialogu Młodych o Wierze w kościele

pw. NMP Różańcowej w Pabianicach. Gościem specjalnym był brat Moris Maurin, mały brat Jezusa od bł. Karola de Foucault. Brat Maurin wygłosił konferencję na temat

„Z Jezusem z Nazaretu”, a następnie odpowiadał na pytania młodzieży.

 

 

 

 

 

 

Niedziela, 07.04.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań odbyło się spotkanie świąteczne. Spędziliśmy czas w świetnej atmosferze przy karaoke i smacznych tostach :)

Wtorek, 26.03.2013

W dniach 24.03-26.03 w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla studentów i inteligencji („Rekolekcje z baśniami w tle…”). Poprowadził je ks. Konrad Jaworecki CM – duszpasterz akademicki z parafii św. Krzyża

w Warszawie.

Niedziela, 17.03.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań odbył się wieczór filmowy. Oglądaliśmy film

pt. „Życie jest piękne”. (kliknij na plakat, aby przejść do opisu filmu

z serwisu www.filmweb.pl)

Sobota, 16.03.2013

W piątek (15.03.2013) odbyło się czwarte spotkanie Dialogu Młodych o Wierze w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach. Gościem specjalnym był ks. bp Ireneusz Pękalski, który wygłosił konferencję na temat: „Wszystko to sprawił grzech…”,  a następnie odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące grzechu i sakramentu pokuty.

Kliknij, aby przejść do strony internetowej poświęconej Dialogowi Młodych.

Środa, 13.03.2013

Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio SI został wybrany nowym (266.) Papieżem. Przybrał on imię Franciszek I.

Niedziela, 10.03.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań odbył się wieczór wielkopostny z wierszami księdza Jana Twardowskiego.

Czwartek, 28.02.2013

Dzisiaj o godzinie 20 w kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbyło się Nabożeństwo Dziękczynne za pontyfikat Benedykta XVI.

Poniedziałek, 25.02.2013

W dniach 22.02-24.02 członkowie DA Przystań byli na wyjeździe narciarskim

w Piwnicznej-Zdrój. Szusowaliśmy na nartach i deskach snowboardowych. Wyjazd był bardzo udany, na długo pozostanie w naszej pamięci narciarskie szaleństwo oraz świetna atmosfera. Bardzo dziękujemy siostrom Szarytkom za wspaniałą gościnę i pyszne posiłki.

Niedziela, 10.02.2013

Dzisiaj wieczorem na zakończenie karnawału mieliśmy kurs tańca. Atmosfera była znakomita. Brakowało Pań do par, ale mamy nadzieję, że w kwietniu lub maju każdy znajdzie swoją parę ;-) DZIĘKUJEMY serdecznie Państwu Włodarczykom ze szkoły tańca Es-kadra z Pabianic za profesjonalne nauczenie nas bluesa i cha-chy.

Kliknij, aby obejrzeć więcej zdjęć

Niedziela, 27.01.2013

ŁYŻWY

Członkowie Duszpasterstwa Akademickiego Przystań oraz zespołu Cantate Domino spędzili niedzielny wieczór w świetnej atmosferze na lodowisku „Bombonierka” w Łodzi. Po świetnej zabawie na lodowisku, wieczór kontynuowaliśmy w pizzerii.

KONCERT ZESPOŁU KAPELA.N

W kościele pw. NMP Różańcowej w Pabianicach odbył się koncert zespołu Kapela.N.

NABOŻEŃSTWO ŚWIATŁA

W sobotę (26.01) w kościele pw. NMP Różańcowej odbyło się Nabożeństwo Światła. Podczas nabożeństwa można było posłuchać muzyki zespołu Kapela.N.

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela, 20.01.2013

W niedzielę (20.01.2013) w parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach odbył się „Koncert Kolęd i Pastorałek”, w którym wystąpili uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.

Więcej możesz przeczytać tutaj

Niedziela, 13.01.2013

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań odbył się wieczór filmowy. Oglądaliśmy film

pt. „Dwunastu gniewnych ludzi”. (kliknij na plakat, aby przejść do opisu filmu

z serwisu www.filmweb.pl)

Niedziela, 23.12.2012

Odbyła się dziś Wigilia Duszpasterstwa Akademickiego Przystań. Na spotkaniu panowała świetna atmosfera, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Kliknij, aby obejrzeć więcej zdjęć

Piątek, 21.12.2012

Odbyło się dziś spotkanie Dialogu Młodych o Wierze w kościele parafii NMP Różańcowej

w Pabianicach.

Kliknij, aby przejść do strony internetowej poświęconej Dialogowi Młodych

 

 

Niedziela, 18.11.2012

PIERWSZY PROJEKT EMAUS ZREALIZOWANY

W sobotę 17.11 o godz. 9.30 odważna grupa 8-osobowa + piesek wyruszyła w stronę Lasu Hermanowskiego do uroczych stawów. Po drodze odmówiliśmy różaniec. (Więcej zdjęć)

ROCZEK SCHOLI AKADEMICKIEJ

9 listopada minął rok od powstania Scholi Akademickiej. Na próbie w czwartek niespodziewanie pojawił się czekoladowy tort z płonącą świeczką. STO LAT, STO LAT NIECH ŻYJĄ NAM :-) I zdmuchnęliśmy razem świeczkę… (Więcej zdjęć)

Poniedziałek, 12.11.2012

Wczoraj (11.11.2012) odbyło się spotkanie bilardowe DA Przystań w klubie przy ulicy Mariańskiej. Spotkanie było bardzo udane.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć

Niedziela, 04.11.2012

Na dzisiejszym spotkaniu DA Przystań odbył się wieczór filmowy. Oglądaliśmy film pt. „Efekt motyla”. (kliknij na plakat, aby przejść do opisu filmu z serwisu www.filmweb.pl)

Czwartek, 01.11.2012

Obchodzimy dziś Dzień Wszystkich Świętych.

Poniedziałek, 22.10.2012

Dzisiaj o godzinie 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej odbyło się kolejne czuwanie dla pielgrzymów. Nasza Schola Akademicka przygotowała oprawę muzyczną i rozważania różańcowe. Ks. Damian poprowadził różaniec. Był to wieczór refleksji, który pozwolił zatrzymać się nad postacią Jana Pawła II, a przede wszystkim wieczór modlitwy.

Niedziela, 21.10.2012

Dzisiaj o godzinie 19.00 w katedrze łódzkiej odbyła się inauguracja roku akademickiego. Mszy św. przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewskiego. Byli obecni duszpasterze akademiccy z Łodzi. Pabianice reprezentowało nasze Duszpasterstwo Akademickie, a wśród nich Rafał Lipczyński i Bartosz Kociołek . Ks. Damian sprawował Mszę w intencji członków DA Przystań. Wielką radość sprawiło nam to, że Rafał Lipczyński był poproszony do bycia lektorem w trakcie Mszy. Po uroczystościach mieliśmy okazje osobiście porozmawiać się z ks. abp Markiem w czasie agapy.

Poniedziałek, 15.10.2012

Zapraszamy na dni skupienia dla młodych mężczyzn z LO i studentów.

Niedziela, 14.10.2012

DA Przystań należy do rady duszpasterstw akademickich. Opiekun naszego DA ks. Damian Wyżkiewicz CM spotkał się w dniu 08.10 o godz. 15.00 w Łodzi ze wszystkimi duszpasterzami razem z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Czwartek, 11.10.2012

Nasza parafia pożegnała dzisiaj śp. ks. Jana Kosakowskiego CM. Mszy św.  żałobnej przewodniczył ks. bp Adam Lepa. Jutro odbędzie się pogrzeb w Dzietrzychowicach.

Niedziela, 7.10.2012

W nocy z soboty (6.10) na niedzielę (7.10) zmarł ksiądz Jan Kosakowski CM. Módlmy się

w intencji zmarłego.

Niedziela, 7.10.2012

W dniu dzisiejszym odbędzie się ODPUST PARAFIALNY ku czci NMP Różańcowej.

Program odpustu:

11.00 – Uroczysta suma pod przewodnictwem ks. Bogdana Markowskiego

16.00 – Procesja Różańcowa

17.00 – Festyn Parafialny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach odpustu parafialnego.

Sobota, 6.10.2012

DZIĘKI ŁASCE BOŻEJ ZAKOŃCZYLIŚMY PIERWSZE REKOLEKCJE AKADEMICKIE NA ROZPOCZĘCIE ROKU

Wtorek, 2.10.2012

JUŻ DZIŚ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ REKOLEKCJE AKADEMICKIE !!!

Sobota, 29.09.2012

REKOLEKCJE AKADEMICKIE JUŻ ZA 3 DNI!

PROSIMY O MODLITWĘ!

PLAKATY Z PLANEM REKOLEKCJI SĄ JUŻ ROZWIESZONE PO CAŁYCH PABIANICACH !!!

Piątek, 28.09.2012

SALA GIMNASTYCZNA DO DYSPOZYCJI

Od dnia 2 października w każdy wtorek od godziny 20 będziemy mogli korzystać z sali gimnastycznej w Domu Katolickim.

Czwartek, 27.09.2012

Obchodzimy dziś uroczystość św. Wincentego á Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia (Szarytek), Patrona dzieł miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Msze św., którą o godz. 18.00 odprawi ks. Stanisław Irisik CM, misjonarz posługujący na Ukrainie, a rozpoczynający swą pracę duszpasterską 30 lat temu w naszej parafii.

Środa, 26.09.2012

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi opiekun Duszpasterstwa Akademickiego Przystań ks. Damian Wyżkiewicz CM. Solenizantowi życzymy wszelkich łask Bożych oraz wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Czwartek, 20.09.2012

CZUWANIE POPIELGRZYMKOWE

14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Młodzież Misjonarska zorganizowała Czuwanie Popielgrzymkowe pt. „Krzyż w czasach popkultury”. Przybyło do naszego kościoła wielu pielgrzymów. Czas wypełniony był modlitwą, prostą modlitwą. O to właśnie chodziło… bycie przy Jezusie, po prostu… Najpierw była Msza św., potem Droga Krzyżowa

z głębokimi rozważaniami, adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim. Modlitwom towarzyszyła schola z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej. Pomysł czuwań popielgrzymkowych przyjął się i następne czuwanie w październiku będzie w kościele Trójcy Przenajświętszej.

Wideorelacja z czuwania:

Poniedziałek, 10.09.2012

WRZEŚNIOWY DZIEŃ SKUPIENIA

W niedzielę 9 września 2012 r. odbył się pierwszy dzień skupienia. Uczestniczyły w nim osoby z różnych wspólnot: Duszpasterstwa Akademickiego Przystań, Młodzieży Misjonarskiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Domowego Kościoła, Grupy Medytacji Chrześcijańskiej, Odnowy w Duchu Świętym i Żywego Różańca. Po konferencji duchowej ks. Damiana czuwaliśmy razem przed Najświętszym Sakramentem prawie godzinę. Atmosfera modlitewna była piękna. Kościół był otwarty i każdy mógł wejść, by pomodlić się z nami. Dziękujemy wszystkim za obecność. Prosimy o modlitwę za zbliżające się rekolekcje akademickie. Kolejny dzień skupienia będzie w listopadzie.

Poniżej zamieszczamy plan skupienia wrześniowego:

18.00 – Msza św. w kościele

19.05 – Konferencja duchowa – „Effatha – Otwórz się. wprowadzenie do prostej adoracji wg bł. Karola de Foucauld

19.25 – Dzielenie się Słowem Bożym

20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

20.35 – Błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem

Poniedziałek, 03.09.2012

W dniu 2 września 2012 r. (niedziela ) po Mszy św. o godz. 18.00 z udziałem Scholi Akademickiej i Domowego Kościoła odbyło się pierwsze spotkanie DA po wakacjach

w naszym Domu Przystań. W miłej atmosferze spotkaliśmy się z nowymi osobami: Malwiną, Mateuszem i Maciejem. Omówiliśmy ważne dla nas sprawy związane

z funkcjonawaniem DA w najbliższych tygodniach:

09.09, godz. 18.00 – Msza św., konferencja duchowa, dzielenie się Słowem Bożym

i adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu

14.09, godz. 18.00 – Czuwanie Popielgrzymkowe organizowane przez Młodzież Misjonarską

16.09, godz. 19.00 – Koło Biblijne (prowadzi Andrzej Grzegorek)

02 – 05.10 – Rekolekcje Akademickie

07.10 – Spotkanie jazzowe przy bilardzie lub wieczór filmowy

21.10 – Warsztaty psychologiczne – rozumienie swoich emocji – z s. Małgorzatą Bolisęgą SM

listopad – mały zjazd na 40-lecie DA Przystań

Niedziela, 26.08.2012

W dniu 22 sierpnia 2012 r. (środa) na Pieszej Pielgrzymce Pabianickiej miała miejsce promocja Duszpasterstwa Akademickiego Przystań i Młodzieży Misjonarskiej w Pabianicach. Na początku w czasie wędrówki Maciej Piech promował MM. O godz. 13.15

w sanktuarium maryjnym w Gidlach odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. Marcin Wróbel CM. Koncelebrował ks. Damian, który modlił się o błogosławieństwo Boże dla DA Przystań i MM. Po obiedzie członkowie obu grup rozdawali pielgrzymom wizytówki. Następnie w dalszej drodze ks. Damian zaprezentował DA Przystań. Członkom obu wspólnot dziękujemy za wsparcie tej akcji. Szczególne podziękowania ślemy Księdzu Proboszczowi za fundację wizytówek. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne.

W dniu 21.08.2012 (wtorek) o godz. 16.45 przywitaliśmy w naszym kościele ikonę M.B. Częstochowskiej, która wędruje od Oceanu Spokojnego do Oceanu Atlantyckiego w ramach akcji modlitewnej w obronie życia. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Adam Lepa, który wygłosił kazanie w czasie Mszy świętej. Modlitwę wiernych przygotowały osoby z naszego Duszpasterstwa Akademickiego: Anna, Wojciech i Andrzej, którym serdecznie dziękujemy. Po Mszy modlitwę różańcową prowadził ks. Damian. Ikonę pożegnaliśmy ok. godz. 20.15. To wydarzenie zapadło wszystkim mocno w pamięci ze względu na dużą ilość osób zgromadzonych w kościele i na placu kościelnym.

Niedziela, 19.08.2012

OGNISKO BYŁO SUPER!!

Wczoraj, w sobotę 18.08, o godz. 18.00 mieliśmy ognisko u Oli, Andrzeja i Gabrysia Grzegorków. Byliśmy bardzo mile przyjęci! Dobrze spędziliśmy czas razem Dzięki serdeczne wszystkim za przybycie i tworzenie świetnej atmosfery wspólnoty, a Oli

i Andrzejowi za serdeczną gościnę!

MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM SCHOLI AKADEMICKIE

Dzisiaj rano na Mszy św. o 9.30 Schola Akademicka przygotowała liturgię Słowa i śpiew. Było pięknie i tak trzymać! Tym , którzy idą na Pielgrzymkę Pabianicką życzymy głębokich przeżyć.

PEREGRYNACJA IKONY M.B. CZĘSTOCHOWSKIEJ W NASZYM KOŚCIELE I UDZIAŁ DA PRZYSTAŃ W UROCZYSTOŚCIACH

We wtorek 21 sierpnia br. o godz. 18.00 w czasie uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Adama Lepy trzy osoby z naszej wspólnoty przedstawią Modlitwę Wiernych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy! POLEĆMY NASZE STUDIA, PRACĘ, ŻYCIE CODZIENNE MATCE BOŻEJ.

PLAN UROCZYSTOŚCI:

godz. 16:45 przyjazd do Pabianic, kościół NMP Różańcowej

godz. 17:00 wniesienie Ikony do kościoła, powitanie

godz. 17:10 Akatyst ku Czci Matki Bożej

godz. 17:50 Słowo organizatora

godz. 18:00 Msza Św.

godz. 19:00 Różaniec

godz. 20:00 wyjazd z Pabianic

Środa, 15.08.2012

Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze św. w naszym kościele odbywają się tak, jak w niedzielę w okresie wakacyjnym:

6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

Wtorek, 14.08.2012

Obchodzimy dzisiaj święto patrona miasta Pabianic, św. Maksymiliana Marii Kolbego

(1894 – 1941).

Więcej informacji na temat patrona naszego miasta można znaleźć tutaj

Niedziela, 12.08.2012

22 sierpnia br. o godz. 13.15 w Gidlach po Mszy św. będzie promocja DA Przystań

i Młodzieży Misjonarskiej. Będzie krótka prezentacja grup i rozdawanie wizytówek. Prosimy o wsparcie modlitewne!

DA Przystań wraca po latach do swojej pierwotnej siedziby 

Budynek DA Przystań został oddany do użytku w 1981 roku. Po remoncie decyzją Księdza Proboszcza obiekt ten wraca do rąk studentów. Dom Przystań posiada jedną dużą salę

z aneksem kuchennym, łazienkę i korytarz. We wnętrzu znajduje się błogosławieństwo apostolskie Jana Pawła II z 1984 r dla DA Przystań.

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj

Środa, 08.08.2012

Dzisiaj o 19.30 odbyło się spotkanie DA Przystań i Scholi Akademickiej. Zrobiliśmy wspólne zdjęcia ;-)

Następnie schola miała próbę przed Mszą św., która odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia o godz. 9.30.

Dodatkowo planujemy zorganizować ognisko dla DA Przystań i Scholi Akademickiej 18 sierpnia 2012 r. (sobota). Godzina będzie ustalona.

Zdjęcia ze spotkania Scholi Akademickiej i DA Przystań:

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj

Niedziela, 05.08.2012

Dzisiaj po Mszy o 18.00 spotkaliśmy się, aby omówić sprawy organizacyjne na najbliższe miesiące i rok akademicki.

PLAN SPOTKANIA:

1. Modlitwa na rozpoczęcie.

2. Wykonanie zdjęcia Wspólnoty do celów promocyjnych.

3. Przedstawienie pomysłów (oferty duszpasterskiej) i ich omówienie.

4. Omówienie kształtu:

a) Wizytówki (pomoc Aleksandry Grzegorek)

b) Plakatu (pomoc Ewy Załuskiej)

c) Strony internetowej (pomoc Rafała Lipczyńskiego)

d) Profilu facebooka

5. Wybranie hasła przewodniego na nowy rok akademicki (związany z Rokiem Wiary i charakterystyką DA).

6. Ustalenie tematu i hasła rekolekcji na nowy rok akademicki.

7. Zachęta do nagrania filmiku promocyjnego i filmiku zapraszającego na rekolekcje.

8. Rozdawanie wizytówek w trakcie Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki do Częstochowy.

9. Zaplanowanie pikniku, ogniska, wycieczki rowerowej, itp. w wakacje.

10. Spisanie danych (imię, nazwisko, adres, studia, telefon, mail, data uro-dzin i imienin).

11. Przysyłanie zdjęć związanych z działalnością DA Przystań i Scholi Akademickiej.

12. Użytkowanie sali gimnastycznej (zwłaszcza piątki, godz. 18.30).

13. Spotkanie grup wincentyńskich, 12 – 14.10.2012 – Tarnów – Odporyszów.

14. Modlitwa na zakończenie.

EFEKT SPOTKANIA W DNIU 05 SIERPNIA 2012:

Omówione pomysły do realizacji:

I. WARUNKI LOKALOWE

1. Nowa salka w Domu Katolickim. Istnieje możliwość wprowadzenia się do nowego pomieszczenia i „klimatycznego” urządzenia go. Kwestia jest do przedyskutowania z Księdzem Proboszczem.

II. MODLITWA

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – środy: 18.30 – 19.30 lub inny wybrany dzień.

3. Dzień skupienia – raz w miesiącu w niedzielę – konferencja, Msza św. w kaplicy, homilia dialogowana połączona z dzieleniem się Słowem Bo-żym i adoracja.

4. Modlitwa nieszporami w czasie każdych spotkań (teksty będą dru-kowane na bieżąco).

5. Dyżury duszpasterskie (spowiedź, rozmowa).

III. LITURGIA

6. Msza św. akademicka w niedziele i ewentualniew tygodniu z ka-zaniem.

7. Schola akademicka – próby w ustalonych terminach i przygotowanie liturgii na Mszach akademickich w niedziele o 18.00.

8. Śpiew wielogłosowy wykonywany na Mszach młodzieżowych o 9.30 lub akademickich o 18.00 przez członków scholi akademickiej i scholi Błogosławieni.

IV. SPOTKANIA

9. Spotkania z ciekawym człowiekiem, dyskusja – z charyzmatykiem, teologiem, liturgistą, muzykiem, filozofem, psychologiem, itp.

10. Koło biblijne i dzielenie się Słowem oraz swoim doświadczeniem wiary.

11. Spotkania filmowe – oglądanie filmu w dowolnym terminie i dyskusja.

12. Obchodzenie imienin, urodzin (sporządzenie listy), a także sylwestra, karnawału, itp.

13. Warsztaty psychologiczne. Rozumienie swoich emocji na podstawie metody psychodramy, itp.

V. WYDARZENIA

14. Rekolekcje – dwa razy do roku: na rozpoczęcie roku akademickiego

w październiku i w Wielkim Poście. Rekolekcje mogą mieć formę Kursu Filipa.

15. Dziedziniec Narodów (listopad) (we współpracy z innymi grupami) – w ramach Nowej Ewangelizacji i Roku Wiary zrobić jednodniowe spotkanie na poziomie lokalnym osób z różnych dziedzin, którzy mogą wypowiedzieć się na temat wiary (teolog, filozof, muzyk, fizyk, chemik, technik, itp.). To spotkanie promuje DA jako ośrodek intelektualny i za-prasza osoby poszukujące lub niewierzące do poznania horyzontów wia-ry.

16. Spotkanie ekumeniczne w Tygodniu Ekumenicznym (we współ-pracy z innymi grupami). Zaproszenie katolików i ewangelików

do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Ekumeniczny wymiar DA Przystań.

17. Udział w Pabianickiej Drodze Krzyżowej i adoracja w czasie Tri-duum Sacrum.

18. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego we współpracy

z Odnową.

19. Maraton czytania Pisma Świętego (okres wielkanocny) – we współ-pracy z innymi grupami.

20. Wyjazd na Vincentianę.

21. Wyjazd do Santiago dla chętnych.

VI. SPORT I REKREACJA

22. Wyjazdy na ferie i wakacje. Wypad na narty na weekend połączony

z wędrówką górską i modlitwą, wyjazd na kajaki.

23. Ekipa sportowa. Udział w turniejach akademickich.

24. Użytkowanie sali gimnastycznej, zwłaszcza jak bywało rok temu – we wtorki od 18.30.

25. Wieczory bilardowe z jazzem.

VII. PROMOCJA I WSPÓŁPRACA

26. Krzyż SV i Cudowny Medalik (bądź szkaplerz czerwony lub zielony) znakiem rozpoznawczym.

27. Promocja DA na Pabianickiej Pielgrzymce do Częstochowy (rozdawanie wizytówek, folderów, plakatów, osobiste świadectwo).

28. Promocja DA: strona internetowa: www.da-przystan.c0.pl, facebook: http://www.facebook.com/duszpasterstwoakademickie.przystan, filmiki, wizytówki, plakaty, koszulki, czapki, itp.

29. Biblioteka w Domu Katolickim. Pomoc w tworzeniu.

30. Współpraca z Młodzieżą Misjonarską, Odnową w Duchu Świętym, Liturgiczną Służbą Ołtarza, Grupą Medytacyjną, Domowym Kościołem.

31. Videokomentarz do niedzielnych czytań.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE 08 SIERPNIA, PO ADORACJI, CZYLI OK. 19.30

Chcemy spotkać się, żeby wykonać nasze wspólne, zwariowane zdjęcia do materiałów promocyjnych DA Przystań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>